Recyklohry

05.10.2014 00:00

R E C Y K L O H R Y

V školskom roku 2014/2015 sa naša škola zapojila do recyklačného programu RECYKLOHRY.  Program organizuje spoločnosť ASEKOLSK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu starých opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení. 

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov v mladej generácii a tiež zaistiť recykláciu drobných starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a batérií.

V rámci projektu  Recyklohry bude ( v novembri ) naša škola vybavená červenou zbernou nádobou na staré, opotrebované a nefunkčné elektrozariadenia a zelenou nádobou na staré baterky (aj z mobilov) a monočlánkyKaždý žiak ako i všetci, ktorí chcú pomôcť životnému prostrediu, budú môcť do školy nosiť staré a nepotrebné drobné elektrospotrebiče  (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie – klávesnica, myš,  discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad  kulmu, fén, rýchlovarnú kanvicu akumulátorový skrutkovač a podobne).

V rámci projektu sa budú môcť žiaci samostatne, alebo za pomoci pani učiteliek, zapojiť do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov. Za nazbierané staré, opotrebované a nefunkčné elektrozariadenia a splnené úlohy získa škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. 

Vážení rodičia,

aj Vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma staré, opotrebované alebo nefunkčné drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien. Nuž a hlavne pomôžeme nášmu životnému prostrediu,  ktorému dáva dnešný svet poriadne zabrať. Vopred ďakujeme a tešíme s sa na spoluprácu.  Na Vaše dotazy zodpovie pani učiteľka Mgr. Miroslava Kasalová, koordinátorka projektu.

Kontakt: mia.kasalova@gmail.com  alebo osobne.

Vopred  ďakujeme za podporu tohto potrebného projektu a tešíme sa na spoluprácu.

 

 

PRVÁ ÚLOHA v rámci projektu RECYKLOHRY v školskom roku 2014/2015

Vytvorte z odpadových materiálov šarkana. Pri návrhu a výbere odpadových materiálov prosím nezabúdajte, že šarkan musí vo vetre lietať. Takže zvoľte na tvorbu šarkana skôr ľahké materiály.  Ako bude šarkan vyzerať je len na Vás -musí však na ňom byť zreteľne vidieť charakteristické znaky afrického kontinentu – šarkan môže byť čierny, ako pokožka obyvateľov tohto kontinentu, môže mať kučeravé vlasy alebo môže mať chvost vo farbách vlajky niektorého afrického štátu.

Ako bude šarkan vyzerať je len na Vás -  musí však na ňom byť zreteľne vidieť charakteristické znaky niektorého zo štátov  kam UNICEF ŠKOLY V KRABICI  posiela - Mali, Niger, Burkina Faso, Sierra Leone, Angola, Rwanda, Zimbabwe, Mozambik, Etiópia, Madagaskar.

V rámci prvej úlohy v projekte RECYKLOHRY máte jedinečnú možnosť – zapojiť do projektu UNICEF – ŠKOLA V KRABICI a urobiť tak dobrý skutok.

Projekt podporuje vzdelávanie detí z chudobných krajín v Afrike formou základných učebných a školských pomôcok pre 40 detí.  

Za každých venovaných 200 bodov darujú Recyklohry organizácií UNICEF päť eur.

 ODOVZDANIE ÚLOHY

Zaslať na e-mail: mia.kasalova@gmail.com

  •  minimálne  jednu fotografiu  hotového šarkana a jeho púšťania, alebo  súbor fotografií vo worde alebo pdf súbore;
  •  popis materiálov z ktorých ste šarkana vyrobili.

 

Termín odovzdania úlohy je do 9. októbra 2014.